Szanowni Państwo;
W dniach 22-25 września 2024 roku w Mesynie, we Włoszech odbędzie się 28th International Symposium on Separation Science (ISSS2024).
Strona internetowa sympozjum pod adresem URL https://www.sepscisoc.com/isss-2024 zawiera wszystkie informacje, aby być na bieżąco z ważnymi terminami, miejscem, zakwaterowaniem, opłatą rejestracyjną i sposobem dotarcia do Mesyny.
Prosimy o śledzenie aktualizacji i dodatkowych informacji w miarę ich dostępności
Zapraszamy do wzięcia udziału.
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 7
Szanowni Państwo, Członkowie Komitetu Chemii Analitycznej PAN,
mamy przyjemność zaprosić do uczestnictwa w XXVI Konferencji „Nowoczesne metody instrumentalne w analizie śladowej”, która odbędzie się w Łodzi
w dniach 11-12 grudnia 2023 r. Konferencja organizowana jest przez Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz firmę INTERTECH POLAND. Obrady, będą miały miejsce w gmachu „Alchemium-magia chemii jutra” Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej (Łódź, ul. Żeromskiego 114). Konferencja odbywa się pod patronatem Komitetu Chemii Analitycznej PAN, Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej.
Konferencja dotyczyć będzie najnowszych technik pomiarowych w analizie śladowej i izotopowej oraz zagadnień związanych z przygotowaniem próbek do analizy laboratoryjnej i terenowej, kontrolą jakości wyników analitycznych, metrologią jak również chemią sądową i kryminalistyką. W ramach konferencji odbędzie się również Sesja Młodych Naukowców.
Strona konferencji: https://26konferencja.p.lodz.pl
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 8
Szanowni Członkowie Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk,
w imieniu Przewodniczącego Komitetu Prof. Bogusława Buszewskiego proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wyborów do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk dostępną na stronie domowej PAN: https://pan.pl/regulamin/. Jednocześnie proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród aktywnych zawodowo samodzielnych pracowników naukowych oraz w środowisku emerytowanych pracowników naukowych, którzy pragną aktywnie włączyć się w społeczny ruch nauki.
Uprzejmie przypominam o rozpoczętym procesie wyborczym do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk. Wybory odbywają się przy pomocy
elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk. Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października b.r. Dokonanie rejestracji wymaga zalogowania się w systemie na stronie https://esw.pan.pl/Account/Login i postępowania zgodnie
z instrukcją zamieszczoną na stronie https://pan.pl/regulamin-2/ (List Prof. A. Welfe).
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 39
W dniach 11-13 września 2023 r. w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się Konwersatorium Spektrometrii Atomowej. Zgodnie z tradycją planowane wydarzenie naukowe zakresem tematycznym obejmuje XVII Konwersatorium Absorpcji Atomowej, XII Konwersatorium Optycznej Spektrometrii Emisyjnej, IX Konwersatorium Spektrometrii Mas oraz IV Konwersatorium Rentgenowskiej Spektrometrii Fluorescencyjnej (informacje).
Wykłady, które wygłoszą zaproszeni wybitni polscy i zagraniczni naukowcy dotyczyć będą problemów metodycznych w technikach spektralnych, analizie specjacyjnej i metalomice, nowych rozwiązań konstrukcyjnych w aparaturze pomiarowej oraz zagadnień związanych z przygotowaniem próbek i zastosowaniem metod spektrometrycznych w przemyśle, medycynie, farmacji, badaniach żywności, monitoringu środowiska i ochronie zabytków. Ponadto, pod patronatem Konwersatorium odbędą się certyfikowane warsztaty szkoleniowe.
Konwersatorium skierowane jest do pracowników uczelni wyższych, instytutów naukowych i laboratoriów chemicznych, diagnostycznych i przemysłowych wykorzystujących techniki spektrometrii atomowej i przedstawicieli firm produkujących aparaturę badawczą.
Więcej informacji na stronie: http://www.kosat.pl/
Zapraszamy do wzięcia udziału.
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 41
Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed), Naukowa Fundacja Polpharmy i Gdańskie Towarzystwo Naukowe (GTN) ustanowiły Nagrodę im. Romana Kaliszana, światowej klasy naukowca, specjalisty z zakresu nauk farmaceutycznych, farmakologii oraz chemii analitycznej, rektora gdańskiej uczelni w latach 2005–2008. Laureatem Nagrody w 2022 rok został Prof. dr hab. Bogusław Buszewski, czł. rzecz. PAN. Wyróżnienie zostało przyznane za „Chromatograficzne i spektralne badanie z użyciem ilościowej zależności retencja – struktura a aktywność biologiczna preparatów jako kandydatów na leki”. Nagrodę wręczyli dyrektor Naukowej Fundacji Polpharmy Daniela Piotrowska, prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego prof. Jerzy Błażejowski oraz rektor prof. Marcin Gruchała i prorektor ds. nauki prof. Michał Markuszewski.
Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi i życzymy dalszych sukcesów naukowych.
Autor zdjęć: Paweł Sudara/GUMed
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 92
Przedłużenie terminu w konkursie za wybitne osiągnięcie w zakresie chemii analitycznej - edycja 2022
Komitet Chemii Analitycznej PAN ogłasza konkurs na Nagrodę Naukową Komitetu Chemii Analitycznej PAN za wybitne osiągnięcie w zakresie chemii analitycznej (edycja 2022). Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną. Termin składania wniosków został wydłużony do dnia 28 lutego 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące wniosków zawarte są w Regulaminie Konkursu https://kcha.pan.pl/pl/konkurs-za-osiagniecia-naukowe/regulamin-konkursu.
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 124
Komitet Chemii Analitycznej PAN ogłasza konkurs "Najlepsze Doktoraty" (edycja 2022). Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną. Termin składania wniosków został wydłużony do dnia 28 lutego 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące wniosków zawarte są w https://kcha.pan.pl/pl/konkurs-najlepsze-doktoraty/regulamin-konkursu.
Materiały prosimy przesyłać drogą elektroniczną bezpośrednio na adres:
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 188
Najnowsze pozycje książkowe Członków Komitetu
Analityka sądowa, Paweł Kościelniak , Renata Wietecha-Posłuszny , Król Małgorzata , Michał Woźniakiewicz, Wydawnictwo Naukowe PWN
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 126
Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów zapraszamy na XXV Konferencję „Nowoczesne metody instrumentalne w analizie śladowej”, która odbędzie się w Łodzi w dniach 12-13 grudnia 2022 r. Konferencja organizowana jest przez Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz firmę INTERTECH POLAND. Obrady, będą miały miejsce w gmachu „Alchemium” Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej.
Więcej informacji na stronie internetowej: https://25konferencja.p.lodz.pl/
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 150
Szanowni Członkowie PAN,
W imieniu Przewodniczącego Komisji Wyborczej proszę o zapoznanie się z załączonym dokumentem dotyczącym zgłaszania kandydatów na funkcję Prezesa Akademii na kolejną kadencję.
Kandydatury należy zgłaszać do dnia 12 września 2022 r. Szczegółowe informacje: a href="/images/Pismo_do_członów_PAN_-korekta.pdf" ">"reść pisma
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 166
Chemical and Biological Microsystems Society (CBMS) oraz przewodniczący konferencji prof. dr hab. inż. Zbigniew Brzózka i dr hab. inż. Elżbieta Jastrzębska, prof. PW mają zaszczyt zaprosić na 27 międzynarodową konferencję µTAS 2023 odbywającą się po raz pierwszy w Polsce w Katowicach w dniach 15-19.10.2023.
Konferencja będzie okazją do wysłuchania wielu interesujących wykładów z dziedziny mikrosystemów chemicznych i biologicznych. Naukowcy z całego świata będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań, uczestnictwa w warsztatach z zakresu mikrofluidyki oraz wymiany doświadczeń naukowych ze światowej rangi pionierami w dziedzinie miniaturowych systemów chemicznych i biologicznych.
Niezbędne informacje będą dostępne na stronie konferencji: https://www.microtas2023.org/
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 1123
Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk w dniach 2-3 grudnia 2021 r. (podczas 145 sesji) dokonało wyboru prof. dra hab. Bogusława Buszewskiego na członka rzeczywistego PAN oraz prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego na członka korespondenta PAN.
Uroczystość wręczenia aktu powołania zaplanowane jest na dzień 18 stycznia 2022 r. o godz. 11:00 w Sali Lustrzanej w Pałacu Staszica w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 242
Dzień 28 września 2021 roku, to dzień 70-tych urodzin wybitnego naukowca, promotora miasta i uniwersytetu, prof. dr hab. Bogusława Buszewskiego. Dla uczczenia tego okrągłego Jubileuszu podczas Forum Inteligentnego Rozwoju, które miało miejsce w Hotelu Copernicus, odbył się benefis prof. Bogusława. Buszewskiego. Spotkanie zgromadziło liczne grono władz samorządowych i środowiska naukowego.
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 284
Serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w pełnieniu tak ważnej i zaszczytnej misji.
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 444
Najnowsze pozycje książkowe Członków Komitetu
- Bioanalityka w nauce i życiu Tom 1, Nowe wyzwania w bioanalizie klinicznej i ocenie naturalnych surowców leczniczych, Irena Staneczko-Baranowska i Bogusław Buszewski
- Bioanalityka w nauce i życiu Tom 2, Nowe strategie analityczne i rozwiązania aparaturowe, Irena Staneczko-Baranowska i Bogusław Buszewski
- Chromatografia jonowa, Rajmund Michalski
- Szczegóły
- Autor: RG-K
- Odsłon: 344